
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 3 mm |
| Width | 3 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 10 |
| Height | 1.1 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 1.02 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Type | 2-Channel Stereo |
| Number of Circuits | 2 |
| Max Power Dissipation | 2.14 W |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2.5 V |
| Power Dissipation | 2.14 W |
| Number of Channels | 2 |
| Quiescent Current | 1.5 mA |
| Supply Type | Single |
| Nominal Supply Current | 3 mA |
| Output Power | 150 mW |
| Input Offset Voltage (Vos) | 5 mV |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 83 dB |
| Max Output Power | 150 mW |
| Load Impedance | 8 Ω |
| Schedule B | 8542330000 |
Stock: 15
Distributors
pcbx
Unit Price$1.57229
Ext.Price$1.57229
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.57229 | $1.57229 |
| 10 | $1.33469 | $13.34690 |
| 25 | $1.22870 | $30.71750 |
| 50 | $1.13113 | $56.55650 |
| 100 | $1.04130 | $104.13000 |
| 300 | $1.00552 | $301.65600 |
| 500 | $0.97097 | $485.48500 |
| 1000 | $0.94187 | $941.87000 |
